Montaż paska LED

Niewielkie rozmiary, bardzo długa żywotność dochodząca nawet do 30 000 godzin, oraz 80% mniejsze zużycie energii w porównaniu do oczek halogenowych powoduje, że paski te zdobywają coraz szerszą gamę zwolenników. Paski LED nie zawierają rtęci, nie emitują promieniowania UV, są więc dużo bardziej ekologiczne od świetlówek. Idealne rozwiązanie do podświetlania sufitów podwieszanych. Możliwość zginania pozwala na podświetlanie łuków, tworzenie wymyślnych aranżacji, napisów reklamowych. Więcej dowiesz się na naszej stronie z paskami Led.

Montaż jest bardzo prosty. Pasek LED należy najpierw dociąć do rozmiaru miejsca w jakim chce się go zamontować. Ciąć można tylko w miejscach oznaczonych na pasku. Następnie przy pomocy śrubokręta lub wkrętarki należy zamontować uchwyty montażowe. W ostatnim kroku należy włożyć pasek w uchwyty i podłączyć kabel do zasilacza, a zasilacz do gniazdka.

W przypadku montażu paska w miejscu typu próg drzwi, gdzie ktoś może na niego stanąć lub w inny sposób uszkodzić - należy zastosować specjalne profile aluminiowe przeznaczone do pasków LED, które chronią paski przed mechanicznym uszkodzeniem. Możemy zamontować paski złożone z diód LED w domu, czy to na gzymsach, czy za naszym zestawem AV. Są one obsługiwane przez specjalne, niewielkie urządzenia sterujące, zasilane napięciem 12V. Zestaw diód jednokolorowych w takim pasku pobiera 24W na 5mb, czyli ok. 4,8W na metr. Wspomniame paski led wielokolorowe RGB, dzięki którym możemy osiągnąć dowolną barwę, mają pobór 36W na 5mb, czyli 7,2W na metr. Jest to obliczone z 10% zapasem.

Wszystko można podłączyć do sterowniczka wielkości włącznika światła, zapisywać różne sceny i kontrolować światło z pilota. montaż bezpośrednio na ścianie paska ledowego nie jest wskazane. Przede wszystkim warunki cieplne pracy LED oklejenie czymkolwiek paska też nie jest wskazane ze względu na estetykę - na pasku oprócz diod znajdują się również rezystory. Ciekawym rozwiązaniem są profile AL do montażu pasków. Estetyczne, poprawiają warunki pracy diod

Zastosowania:

oświetlania dekoracyjne wnętrz, konturów, sufitów obniżanych, łuków, schodów, mebli, materiałów rozpraszających światło jak szkło-plexi, akcentowania krawędzi , tworzenia nastroju, kolorowych scen świetlnych i efektownego oświetlenia w architekturze: łazienki, baseny, fontanny, łaźnie, fasady, podświetlanie napisów, gablot wystawowych, reklam, logo firm.